Has Your Candidate Signed the Pledge?

ALABAMA

Mo Brooks – U.S. House District 5
Gerald Dial – Agriculture and Industries Commissioner
Cecil Murphy – Agriculture and Industries Commissioner
Deborah Barros – State Senate District 7
Craig Ford – State Senate District 10
Darrell Turner – State Senate District 13
Cam Ward – State Senate District 14
Gerald Allen – State Senate District 21
Tom Fredricks – State House District 4
Jared Vaughn – State House District 30
Charlotte Clark-Frieson – State House District 37
Todd Rauch – State House District 38
Roderick Scott – State House District 55
Elaine Beech – State House District 65
Susan Smith – State House District 66
Joe Faust – State House District 94
Steve McMillian – State House District 95
Henry Haseeb – State House District 99
Herman Thomas – State House District 99

FLORIDA

Judson Sapp – U.S. House District 3
Mike Hill – State House District 1
Clay Yarborough – State House District 12
Jason Fischer – State House District 16
Paul Renner – State House District 24
Monica Wofford – State House District 32
Henry Parrish – State House District 51
Melony Bell – State House District 56
Ronda Storms – State House District 59
Sharon Carter – State House District 61
Ray Pilon – State House District 72
Tommy Gregory – State House District 73
Sasha Dadan – State House District 83
Mike Caruso – State House District 89
Chip LaMarca – State House District 93
Javier Enriquez – State House District 114
Vance Aloupis – State House District 115
Jeffrey Solomon – State House District 115

GEORGIA

Salvatore Castellana – State House District 35
Krish Bralley – State House District 49
Bill Wekheiser – State House District 157

LOUISIANA

Sharon Hewitt – State Senate District 1
Gerald Long – State Senate District 31
Terry Brown – State House District 22
Kenny R. Cox – State House District 23

MASSACHUSETTS

Elmer Eubanks – State House District 3
Paul Ferro – State House District 4
Paul Fullen – State House District 17

Michigan

Coleman A. Young, II – U.S. House District 13
Tonya Schuitmaker – Attorney General
Patrick Biange – State Senate District 8
Peter Lucido – State Senate District 8
Joseph Bogdan – State Senate District 10
George Cushingberry, Jr. – State Senate District 12
Mike Saari – State Senate District 15
Gidget Groendyk – State Senate District 28
Gary Glenn – State Senate District 31
Howard Weathington – State House District 4
Darrell Stasik – State House District 14
Ted Alfonsetti – State House District 35
Robert Murphy – State House District 38
Steven White, Jr. – State House 44
Matthew Anderton – State House District 51
Miha Todd – State House District 55
Steven Johnson – State House District 72
Robert Regan – State House 73
Annette Glenn – State House District 98
Carolyn Cater – State House District 101
Beau Lafave – State House District 108
Keith LaCosse – State House District 110

Minnesota

Stephen A. Emergy – U.S. Senate
Susan Sindt – U.S. House District 4
Frank Drake – U.S. House District 5
Pete Stauber – U.S. House District 8
Jim Knoblach – State House District 14B
Shane Mekeland – State House District 15B
Brian Abrahamson – State House District 22
Brian Daniels – State House District 24B
Marion O’Neill – State House District 29B
Robert Marvin – State House District 40B
Steve Merriman – State House District 45B
Jon Heyer – State House District 66A

MISSISSIPPI

Roger Wicker – U.S. Senate
Charles Younger – State Senate District 17
Mike Smith – Mayor, Waveland
Darwin V. Nelson – Mayor, Lucedale

NEW JERSEY

Hank Schroeder – U.S. Senate
Seth Grossman – U.S. House District 2
Ryan Martinez – U.S. House District 11

NEW YORK

Carima El-Behairy – State Senate District 60
Billy Carr – State House District 19
Nader Sayegh – State House District 90
Kevin Byrne – State House District 94
Edward Ott – State House District 129

NORTH CAROLINA

Gerald Wong – U.S. House District 6
Albert Wiley – U.S. House District 10
Phillip Price – U.S. House District 11
Paul Bonham – U.S. House District 12
Carl Persson – U.S. House District 12
J.D. Wooten – State Senate District 24
Sam Watford – State Senate District 29
Eric Henderson – State Senate District 32
Ann Harlan – State Senate District 39
Ted Alexander – State Senate District 44
David Lattimore – State Senate District 44
Ronald Wesson – State House District 1
Dora P. Bullock – State House District 2
Bobby Hanig – State House District 6
Joe McLaughlin – State House District 14
B. Angelo Burch, Sr. – State House District 30
Linda Devore – State House District 44
Jarrod Lowery – State House District 47
Mark McDaniell – State House District 59
Kurt Collins – State House District 60
Jim Meredith – State House District 78
Eric Osborne – State House District 81
Greg Cranford – State House District 89
Dianne Little – State House District 94
Priscilla Johnson – State House District 99
Christy McCleary – State House District 110
Kim Coley – Wake County Commission

NORTH DAKOTA

Kelly Armstrong – U.S. House

OHIO

Jim Burgess – U.S. House District 3
Robert Kreienkamp – U.S. House District 5
Bob Gibbs – U.S. House District 7
Marcy Kaptur – U.S. House District 9
John D. Anderson – U.S. House District 10
Beverly A. Goldstein – U.S. House District 11
Pat Manley – U.S. House District 12
Mick Shoemaker – U.S. House District 12
Chris DePizzo – U.S. House District 13
Bob Barker – State Senate District 1
Mike Ashford – State Senate District 11
David Ashenhurst – State Senate District 13
Ryan Sawyer – State Senate District 13
Kenny Yuko – State Senate District 25
Lane Winters – State House District 2
Rick Raley – State House District 14
Cassimir Svigelj – State House District 16
David Todd – State House District 18
Mary Lightbody – State House District 19
Mary Relotto – State House District 24
Ismail Mohamed – State House District 25
Bill Seitz – State House District 30
Walter Hickman – State House District 39
John McManus – State House District 41
Marcus Rech – State House District 42
Claudia Olaes – State House District 56
Michael O’Brien – State House District 64
Randy Law – State House District 64
Martha Yoder – State House District 64
Austin Reid – State House District 78
Janet Breneman – State House District 81
Aden Baker – State House District 82
Aaron Heilers – State House District 84
Joe Helle – State House District 89
Justin Pizzulli – State House District 90
Dan Milleson – State House District 95
Andy Thompson – State House District 95
Shane Gunnoe – State House District 98
Brett Hillyer – State House 98

OKLAHOMA

Richard Castaldo – U.S. House District 2
Lundy Kiger – State House District 3
Todd Russ – State House District 55
David Pilon – State House District 64
LeVelle Compton – State House District 90
Lewis Moore – State House District 96

PENNSYLVANIA

Guy Reschenthaler – U.S. House District 37
James Craig – State Senate District 46
Jacob Pavlecic – State House District 30
Rob Roderick – State House District 39
Ed Eichenlaub – State House District 40
Byron Timmins – State House District 46

TEXAS

Phillip Aronoff – U.S. House District 29
Rick Seeberger – U.S. House District 16
Don Huffines – State Senate District 16
Travis Clardy – State House District 11
Steve Toth- State House District 15
Chris Hale – State House District 34
Charles “Doc” Anderson – State House District 56
Stan Lambert – State House District 71
Drew Landry – State House District 83
Matthew Rinaldi – State House 115
Ina Minjarez – State House 124

VIRGINIA

Corey Stewart – U.S. Senate
Chaz Haywood – U.S. House District 6
Helen Alli – U.S. House District 7
Richard H. Black – State Senate 13

WEST VIRGINIA

Tom Willis – U.S. Senate
Shirley D. Love – U.S. House District 3
Richard Ojeda – U.S. House District 3
Rupert Phillips, Jr. – U.S. House District 3
Carla J. Jones – State Senate District 2
Jim Leach – State Senate District 3
Larry Brooke Lunsford – State Senate District 5
Jason Stephens – State Senate District 7
Rollan A. Roberts – State Senate District 9
Mike Oliverio – State Senate District 13
David Bland – State House District 8
James Alan Pickens – State House District 11
Scott Cadle – State House District 13
Brianne Solomon – State House District 14
Daniel Linville – State House District 16
Joyce W. Holland – State House District 17
Joseph “Joe” Jeffries – State House District 22
Harry Freeman – State House District 24
Aaron Stone – State House District 24
David Cox – State House District 26
Jennifer Vanover – State House District 26
Lacy Watson – State House District 27
Brandon Steele – State House District 29
Melvin “Mel” Kessler – State House District 32
Luke Lively – State House District 32
Margaret Anne Staggers – State House District 32
Logan M. Thompson – State House District 34
Doug Skaff, Jr. – State House District 35
Charlotte Lane – State House District 35
Chris Pritt – State House District 36
Richard L. Patrick – State House District 37
Cindy Farley – State House District 38
Thomas “Tim” Tull – State House District 38
Kenneth E. Tawney – State House District 40
Monica Addington – State House District 41
Steve Malcomb – State House District 42
William “Ty” Nestor – State House District 43
Caleb Hanna – State House District 44
Don E. McCourt – State House District 44
Chris Phillips – State House District 47
Clayton D. Moore – State House District 47
Lonnie L. Moore, Sr. – State House District 47
Danny Hamrick – State House District 48
Guy Ward – State House District 50
Jack L. Oliver – State House District 50
Cindy Frich – State House District 51
Roger Shuttlesworth – State House District 51
Justin Hough – State House District 52
Cory Chase – State House District 53
Jason I. Bowen – State House District 54
Keith Funkhouser – State House District 54
Jon Hof – State House District 55
Larry D. Kump – State House District 59
Tom Bibby – State House District 62
Pam Brush – State House District 63
Davy Jones – State House District 63
Samson Wright – State House District 63
Jill Upson – State House District 65
Paul Espinosa – State House District 66
John Doyle – State House District 67
Bob Miller- Marshall County Commissioner